Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır

Sineklik ölçüsü almak ve montajını yapmak çok kolaydır. Bu yazımızda sineklik ölçüsü nasıl alınır kısa ve adım adım anlatacağız. Bunun yanında sineklik ölçüsü alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Doğru sineklik ölçüsü almanın yolu nedir? Sineklik ölçüsü almanın püf noktaları nelerdir? Bu ayrıntılardan da bahsedeceğiz.

Adım Adım Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

1- Aşağıdaki, yandaki şekilde görüldüğü üzere pencere veya kapı açılır ve iç noktalarından uzunluklar ölçülür. Yatay kısım En, dikey kısım Boy ölçüsü olarak not edilir..

2- İki çeşit sineklik profil kalınlığı bulunmaktadır. Bunlar Normal(40mm) ve İnce(25mm)'dir. Eğer normal(40mm) seçilecekse en ve boya +8cm ilave edilir. Eğer ince(25mm) seçilecekse en ve boya +5cm ilave edilir.

3- Örnek olarak; En:60cm, Boy:130cm ve Normal(40mm) profil seçilirse sipariş verilecek sineklik boyutları +8cm eklenerek En:68cm, Boy 138cm olarak verilir. Aynı ölçülerde İnce(25mm) sineklik profli seçilirse +5cm eklenek En:65cm, Boy:135cm olarak sipariş verilir.

Not:Ölçü alırken dikkat edilmeli ve ölçü aleti(metre) iki nokta arasında düz tutulmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, pencerenin dışında sıva ya da mantolamadan kaynaklı daralma olup olmadığıdır. Böyle bir durumda kalırsanız sipariş vermeden önce muhakkak iletişim numaralarımızdan destek isteyiniz.

Bu hususlar dikkat edilirse, kusursuz bir sineklik ölçüsü alınmış olur ve sinekliğiniz tam işlev ile çalışır.

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sineklik Ölçüsü: Kapı veya penceremiz için sineklik takacağımız yerin en ve boy olarak uzunluğuna profil kalınlığını ilave ederek ölçüyü elde etmektir. Sineklik ölçü almanın püf noktası ölçü aldıktan sonra normal sineklik kasası için +8, ince sineklik kasası için +5cm eklemeyi unutmamaktır.

https://www.youtube.com/shorts/sF03QtoYkV4

İlginizi çekecek başka bir yazı

Ataköy Sineklik Bakırköy

Son Paylaşımlar

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı