Mıknatıslı Sineklik

Mıknatıslı Sineklik

Mıknatıslı sineklik özellikle son zamanlarda oldukça popülerleşen bir sineklik modelidir. Kullanım alanı oldukça geniştir. Mıknatıslı sineklik, hem ahşap hem Pimapen hem de demir kapılara uygundur. Genel hatlarından bahsedecek olursak, sineklik şeklinde küçük aralıklara sahip bir tülü olan, ortasında ise mıknatısları olan dilediğinizde ortadan açılan dilediğinizde kapatılan ve çevresinde ise yapışkan bantlar ile dilediğiniz kapı veya pencere alanına yapıştırılıp çıkartılabilen bir modeldir.

Mıknatıslı modeller de hazır olarak satılan birçok seçenek bulunsa da hazır alınan mıknatıslı sineklik modellerde birtakım şikâyetler ve dezavantajlar meydana gelmektedir. Dezavantajlardan bahsedecek olursak, hazır mıknatıslı sinekliklerin kapı veya pencereye yapıştırılacak olan kısımlarında kısa bir zaman sonra kopmalar ve yapışkanlığın azalması gibi durumlar ile karşılaşılabilmektedir.

Hazır olarak satılan mıknatıslı sineklik modellerinde içerisinden çıkan çift taraflı bant veyahut çivi şeklinde olan yapışkanların sinekliği iyi tutmadığı gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Üstelik, hazır mıknatıslı sinekliklerde uygulayacağınız kapı veya pencere alanlarına oldukça büyük veya küçük gelmesi durumunda sinekliği kesme gibi durumunuz olmamaktadır.

Üstelik, bu gibi durumlarda oldukça rahatsız edici tülün pot oluşturmuş bir görünümü oluşur. Bu da kullanacağınız alanın estetik görüntüsünü oldukça bozacaktır. Mıknatıslı sineklik edinmeniz halinde bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için mutlaka mıknatıslı sineklik yaptırırken kullanacağınız alanın ölçüsüne uygun bir sineklik almalısınız.

Sineklik ölçüsü nasıl alınır?

İçerisinden kaliteli yapıştırma sistemi olan bir marka tercih etmelisiniz. Ek olarak, eğer kullanacağınız alanın ölçüsünü alamıyor veya içerisinde çıkacak olan yapışkanın kalitesinden endişe duyuyorsanız mutlaka işi profesyonel firmalara bırakmalısınız. Mıknatıslı sineklik kullanırken profesyonel firmalar kaliteli malzeme tercih edeceği gibi ölçüyü de oldukça kesin bir şekilde alacaklardır.

Mıknatıslı sineklik temizliğinden bahsedecek olursak, bu oldukça kolaydır. Eğer kolay temizlenen bir sineklik modeli tercih etmek istiyorsanız, mıknatıslı sineklik tam size göre. Çünkü, mıknatıslı sineklik dilediğince çıkabildiği için makinenize atarak kolay temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Mıknatıslı sinekliğin piyasadaki fiyatı markalara göre değişiklik gösterse de genel ortalama olarak ; 40 TL ile 100 TL fiyat aralığında oldukça ekonomiktir.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Menteşeli sineklik fiyatları

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı