Kapı sinekliği, pimapen, akordiyon ve sürgülü

Kapı sinekliği, pimapen, akordiyon ve sürgülü

İçeriğimizde kapı sineklik ile ilgili aklınızda bulunan soruları cevaplamaya çalıştık. Bunun dışında sormak istediğiniz her türlü bili için bizimle online iletişim bölümünden veya telefon ile hemen arayıp bilgi alabilirsiniz.

Ev veya diğer yaşam alanlarımıza sinekler, sivrisinekler en çok kapılardan girmektedir. Bunu genelde balkon kapısı oluştursada, diğer dış kapıdan da istemediğimiz bir çok böcek veya sinekler gelebilmektedir. Bu sebep ile kapı sineklikleri hakkında bilmeniz gerekenleri, modelleri ve kullanım kolaylıkları gibi aklınızdaki tüm soruların cevabı yazımızda yer almaktadır.

 

Sivrisinek, karasinek

Çalışmak veya dinlenmek için oturdunuz. Kulağınızın yanından vız diye bir ses, bir sivrisinek geçti. Tüm motivasyonunuz gitti, huzurunuz kaçtı değil mi? Artık ne çalışmanın nede dinlenmenin, rahat huzurlu bir zaman geçirmenin tadı kalmadı. Yerinizden kalktınız sivriyi aramaya başladınız ki sizi sokmadan onu etkisiz hale getirmelisiniz. : ) ya da akşam oldu girdiniz yatağa. Tam uykuya dalacaksınız o ses vız diye bir sivrisinek geçti kulağınızın yanından. E nasıl uyuyacaksınız şimdi. Hatta varsa çocukların odasına da girmişse endişesi daha kötü. Sanırım onların kanının daha taze olduğunu seziyor hayvan onlara daha fazla gidiyor. Artık o sivriyi öldürene kadar uyku yok değil mi?

Yukarıdaki her iki senaryonda özellikle yaz aylarında her evde yaşanması çok olası değil mi? Peki sizin de sivriler ile böyle sorunlarınız var mı? Sinekler en çok kapılardan girerler. Çünkü kullanım olarak pencerelerden daha fazla kapılar açık kalır. Eğer kapı sinekliği yoksa bu saydıklarımızın sürekli olması normaldir. Peki, sadece sivrisinekler mi huzur kaçırır. Evinizde uçuşan karasinekler çok mu masumdur. Hele mutfağınızda 5 veya daha fazla karasinek uçsa dursa düşünmesi bile zor bence. Uyurken de aynı şekilde kafanıza, gözünüze konmaları bir anda uykunuzu kaçıra bilir. Tabi ısırmadıkları için sivrisineklerden daha masum diye biliriz ama kesinlikle evde istemeyiz değil mi?

Kapı sineklik modelleri

Sinekler ev, ofis yani tüm yaşam alanlarımıza en çok kapılardan girmektedir. Yani en çok diyoruz tabi ama pencereler özellikle banyo ve tuvaletlerin pençeleri de onlar için bir kapıdır diyebiliriz. Sineklik kullanıyorsanız pencerelerde sineklikler sürekli sabittir yani fazla açılmazlar. Ama kapı sineklik modelleri böyle değildir. Yani kapı işlevi gereği sürekli kullanıldığı için bir mekanizma ile sinekliğinde açılıyor olması gerekli ebetteki. Kapı sineklik modelleri farklı şekillerde ve değişim hammadde ile her renkte üretimi yapıla bilmektedir. Avrupa sineklik olarak ta bizde bünyemizde 10 farklı renk seçeneği ile sineklik üretimi yapmaktayız. Kapı veya pencere kullanımı için sineklik renk seçenekleri neler buradan inceleye bilirsiniz.

Kapı sineklik çeşitleri yani modelleri aşağıdaki listede olduğu gibi sıralana bilir. Bunlardan bazıları halk ağızında farklı söylense de aynı sineklik modeline aittir. Yani sürgülü sineklik ile akordiyon sineklik aynı çeşittir gibi bunlar ile ilgili detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

  • Sürgülü kapı sinekliği (pileli kapı sineklik modeli)
  • Akordiyon sineklik
  • Pimapen kapı sinekliği
kapı sineklik çeşitleri

Sürgülü kapı sinekliği (pileli)

Sürgülü kapı sinekliği llink 

Kapı sineklik modelleri temelde iki şekilde gruplana bilir. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni pileli telli olan diğeri ise ilk zamanlar kullanılan yani eski usul ile düz telli, Pimapen çıta etrafında tel düz olarak monte edilir. Bunların resimlerini koydum anlaşılması için. Bunlar temelde ayrılır dedik ya, kendi içlerinde de farklı olarak kullanılırlar. Mesela ilk kapı sineklik çeşidi sürgülü sineklikte kullanılan tel pileli olandır. Bu sebeple sürgülü sineklik ile birlikte pileli kapı sinekliği de çok anılır. İkisi halk ağızında birbiri için kullanılır.

Sürgülü kapı sinekliği modelinde kapı sinekliğinin açılması için teller kıvrımlıdır. Yana doğru sineklik sürüldüğünde, bir kızak içerisine monte edildiği için kapı sinekliği istenilen yöne doğru toplanır ve kapı açılmış olur. Burada tel olarak pileli (Z katlı sineklik teli) kullanıldığı için halk ağısında bu kapı sinekliği çeşidine pileli, hatta bazen plise kapı sinekliği de denmektedir. Aslında bu ifade de yanlış değildir. Sonuçta karşı taraf ne demek istediğinizi anlıyor değil mi?

Akordiyon kapı sineklik

Akordiyon kapı sinekliği link

Bu kapı veya pencere sineklik modelinde de kullanılan sineklik teli yine sürgülüde olduğu gibi z katlanmış pileli sineklik telidir. Burada sadece açılması işleminde değişiklik vardır. Akordiyon kapı sinekliği isminden de anlaşılacağı gibi her iki yana doğru ortadan kenarlara açılır. Tıpkı akordiyon çalgı aleti gibi olduğu için bu isimle yaygın olarak anılır bu sineklik modeli. Akordiyon kapı sineklik fiyatı ne kadar? online hemen öğrenin.

Pimapen kapı sinekliği

En eski kapı sineklik çeşidi olarak karşımıza çıkar bu Pimapen kapı sinekliği. Elbette ki avantajları da yok değildir. Bu sebep ile halen sıklıkla tercih edilen kapı sineklik modelleri arasında sayılabilir. Kullanımı aynı kapı mantığı gibidir. Kapı gibi çerçeve yapılır ve sineklik teli ortaya gerdirilerek montajı yapılır. Sonra menteşeler ile kapıya tutturulur. Hangi yöne açılmasını istiyor sanır ona göre ayarlana bilir. Bunlarında mıknatıslı olanı veya pimli, girmeli olanı mevcuttur. Pimapen kapı sinekliğinde genelde mıknatıs tercih edilir. Kapıya yapışması açılmaması için kullanılır bu mıknatıs. Bu kapı sineklik türünde ortam dar ise sıkıntı olabilir çünkü sineklikte kapı gibi açılacak onun açılma yönüne bir eşya kayamazsınız. Yani yerinize biraz daralta bilir. Tabi tercih ediliyor hala dedik bunun en önemli sebeplerinin başımda ekonomik olması gelmektedir. Pimapen kapı sinekliği daha ucuzdur yani diğerlerine göre diye biliriz.

Kapı sineklik fiyatı

Kapı sineklik ücretleri verilirken kafamıza göre 100 tl demek hiç doğru değildir. Hatta bazı yapı marketlerde görüyoruz isim vermeyelim siz daha iyi bilirsiniz. ? Adamlar koymuş etiketi kapı sineklik fiyatı 150 TL, tamam iyi kardeşim de şimdi bir düşünmeli Türkiye de her kapı aynı ölçüde mi? Siz ucuz kapı sinekliği diye aldınız marketten geldiniz eve A oda ne, aldığınız sineklik kapının ancak yarısına geldi. Pekine yapacağız bu sineklik fiyatlarını yada fiyat karşılaştırması nasıl olacak.

Sineklik fiyatı için öncelik sizin kapı ya da pencere ölçünüzdür. Sonra istediğiniz malzeme türü gelir. Bunalar göre size kapı sinekliği fiyatı verilmelidir. Yapı marketler den de almayı düşünüyorsanız önce kapınızı tam olarak ölçün, içten dışta. Sonra almayı düşündüğünüz kapı sineklik modelinin de üzerinde yazmalı ölçülerine bakın. Sonra bu sinekliği kapıya nasıl sabitleyeceksiniz hangi aparatlar gerekli ve bunlar sizin kapınız için uygun mu? Kontrol edin ki boşuna almamış olun.

  • Pileli kapı sineklik fiyatları
  • Pimapen kapı sineklik fiyatları
kapı sineklik fiyatı

Pileli kapı sineklik fiyatları

Ülkemizde en çok tercih edilen sinekliklerin başında pileli olanlar gelmektedir. Bu pileli sinekliğin içerisinde yukarıda okudunuz ise biliyorsunuzdur, sürgülü ve akordiyon sineklik modelleri de yer almaktadır. Bu sürgülü pileli kapı sineklik fiyatları diğer düz olana göre daha pahalıdır. Yukarıda da değimiz gibi tek bir fiyat ile pileli kapı sineklik fiyatı 200 TL diyemeyiz. Kesin fiyatı hemen şöyle öğrene bilirsiniz. Hemen kapınızın ölçüsünü alın, ürünlerimiz den hangi modeli seçmek istiyorsanız seçin ve detay sayfasında fiyat sizin girdiğiniz ölçülere göre online hemen hesaplanacaktır. Pileli kapı sineklik fiyatı ne kadar?

Bu şekilde istediğiniz pileli kapı sineklik için ne kadar fiyat ödeyeceksiniz anında online öğrenmiş olursunuz. Eğer kapınızın ölçüsünü nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, kapı sineklik ölçüsü nasıl alınır? İsimli içeriğimizi okuya bilirsiniz.

Pimapen kapı sineklik ücreti

Eski de olsa halen kullanılan kapı sineklik çeşidi, Pimapen kapı sinekliğinden daha çok mıknatıslı kapı sinekliği ismi ile anılır. Pimapen kapı sineklik fiyatı 100 TL demek doğru değildir. Net fiyat için ürünlerimize hemen tıklayın, Pimapen kapı sinekliği fiyatı ne kadar? Pimapen ürününe tıkladığınız da kendisi sizin verdiğiniz ölçülere göre fiyat tekliği sunacaktır. Bu şekilde sadece Pimapen değil istediğiniz, beğendiğiniz her sineklik modelinin fiyatı ne kadar hemen öğrenmiş olursunuz.

Sivrisineklerden kurtulmak

Yaz aylarını hepimiz çok severiz. Ama her gülün bir dikeni olduğu gibi yaz ayları da bizleri rahatsız eden karasinek, sivrisinek ve cümbüş diye bazı bölgelerde isimlendirilin küçük sineklerde vardır. Bu cümbüş sineği de ısırır.

Sivrisineğin kulağımızın dibinde vızır vızır daması o kadar rahatsız edicidir ki insan o an yaptığı her işi bırakıp onun peşine düşmektedir. Sineklerden kurtulmanın bazı yöntemleri vardır elbet siz hangisini tercih edersiniz bilmem. İlk akla gelen sivrisinek ilaçlarıdır. Sonra elektrikli şok cihazları, karasinekler için şap şap diye bir alet :) bilir misiniz? Bazı losyonlar vücuda sürmek için tercih ediliyor. Bakıldığında bu yöntemlerin hepsi sivri veya diğer sinekler yaşam alanlarımıza girdiğin zaman da kullanılan yöntemlerdir. Ayrıca ilaçlamalar sağlığımız için ne kadar tehlikeli tam emin değiliz ki bu yüzden tereddüt ile kullanıyor olabiliriz.

Peki, sineklerin eve girmelerini önlesek de bu şekilde içeride onlardan kurtulmak için mücadele vermesek sizce nasıl olur? Sineklerden kurtulmanın çözümü sineklik de güzel bir yöntem olabilir bizce. Pencere sineklikleri ve kapı sinekliği bize çare olabilir. Avrupa sineklik, İstanbul da üretim atölyemiz de her kapı ve pencere için tüm sineklik modellerinin üretimini yapmaktayız. Ölçülerinizi alarak bizimle iletişim kurarsanız fiyat ve uygulamada sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Avrupa Sineklik kalitesi sadece İstanbul da değil, Türkiye geneli her ilimize kargo ile gönderim yapabilmekteyiz.

Sineklik alırken bilmeniz gerekenler

Kapı sinekliği veya pencere, cam balkonununuz için sineklik almayı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken bu alanı ölçmektir. Yapı marketlerinden almayı istiyorsanız ölçüleriniz tam olarak bilmeniz önemlidir. Sonra dikkat edeceğiniz diğer bir nokta sinekliğin montaj yönü, nasıl bir sineklik istiyorsanız bu sizin kullanmayı düşündüğünüz yer için uygun mu kararını vermelisiniz. Mesela balkon kapısı için sineklik alacaksınız diyelim ve Pimapen kapı sinekliği düşünüyorsunuz. Balkonunuz küçük ise sinekliğin açılma yönüne doğru bir eşya ya da duvar var ise sinekliği kullanamaya bilirsiniz. Peki, ne yapacaksınız böyle durumlarda. Sineklik gerekli özelliklede kapılar için değil mi? Şöyle ki farklı sineklik modelleri bazı özelliklerinden dolayı avantaj sağlamaktadır.

Verdiğimiz örnek de çözüm için pileli kapı sinekliği kullanılabilir. Bunların avantajları dar mekânlar için süper çözüm üretmeleridir. Pileli yani sürgülü dediğimiz kapı sineklikleri.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Adana Sineklik

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı