Sineklik Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sineklik Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sineklik, evimizin can damarı olan pencereleri saran ve dışardan gelen haşere ve sineklerin evinizin içerisine girmemesini sağlayan hayat kurtarıcı araçlardır. Bu sebeple, evimize oksijen girmesini sağlayan pencerelere en uygun sinekliği satın almanız veya yaptırmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sineklik alırken veya yaptırırken dikkat etmeniz gereken birçok dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Tabi ki sadece pencereler için değil kapılar içinde sineklik gerekebilir özellikle balkon kapıları için daha fazla kullanılmaktadır.

Sineklik alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi evinize ve pencerenize en uygun sinekliği seçmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, piyasada evinizde kullanabileceğiniz birçok sineklik çeşidi bulunmaktadır; pileli sineklik, plise sineklik, sürgülü sineklik, cırt cırt sineklik, menteşeli sineklik, stor sineklik, stor sineklik, içe açılım sineklik gibi farklı modellerde üretimi yapılabilmektedir. Bu sineklik türlerinden tercih edeceğiniz sineklik türü evinize hem görselden hem de yapı açısından uygun olanı seçmeniz gerekmektedir. Artık sineklikler için renk seçenekleri de vardır yani evinizin tasarımına uygun renklerde sineklik yaptıra bilirsiniz.

Sineklik yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Sineklik alırken dikkatli davranmanız gereken ikinci nokta, özel olarak sineklik yaptırmıyorsanız eğer satın alacağınız sinekliğin evinize en uygun uyum sağlaması açısından sineklik yaptıracağınız kapı veya pencerenin ölçüsünü tam ve doğru şekilde almanızdır. Satın aldığınız sineklik türünün evinize uygun olmaması durumunda boşuna emek ve para harcamış olabilirsiniz. Bu sebeple, eğer en uygun sineklik ölçüsünü alamıyorsanız profesyonel bir ekip çağırarak ölçüyü aldırabilirsiniz. Çünkü sineklikler özel olarak ölçüye göre yapılmaktadır, birkaç cm bile hatalı olur ise o kısım kapanmayacağı için maalesef kullanılamaz. Doğru sineklik ölçüsü nasıl alınır? İle ilgili yazımıza göz atmanız fayda sağlayacaktır.

Sineklik alırken bakacağınız bir diğer nokta temizliktir. Eğer, temizlik olarak titiz biri iseniz ve çok sık temizlik yapıyorsanız kir tutan ve temizliği zor olan sineklik türlerini de tercih edebilirsiniz. Fakat temizlik yapmaya vaktiniz yok ise, kir tutmayan ve temizliği çok daha pratik olan sineklik modellerini tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Sineklik modeline karar verdi iseniz ve bu model menteşeli ise bunların sağlamlığına da dikkat ediniz. Sineklik menteşeleri plastik olması sebebi ile dışarıdan gelen soğuk hava ile plastik menteşe oldukça sertleşecektir. Sinekliği her açıp kapatırken menteşenin kırılma durumları ile karşılaşılabilir. Bu sebeple, menteşesi plastik olmayan sineklik türlerini isteyebilirsiniz.

Sinekliklerin uzun ömürlü olması yani kaliteli ve dayanıklı olması da bizce dikkat edilmesi gereken bir önemlidir noktadır. Kimi sineklik türünün ömrü oldukça uzun olabilirken kimi sineklik türünün ömrü oldukça kısadır. Bu sebeple, sineklik türlerinin ömrüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konu ile ilgili yaptırmayı düşündüğünün firma ile görüşe bilir bilgi alabilirsiniz. Avrupa sineklik olarak tüm modellerimize garanti vermekteyiz. Bizim ile iletişime geçerek sineklik çeşitleri ve üretimi konusunda her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fayda sağlayacak ilgili içerikler, pileli sineklik nasıl temizlenir? Hemen öğrenin.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Eyüp sineklik

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı