Akordiyon Sineklik

Akordiyon Sineklik

Akordiyon sineklik, pileli sineklik modelinden imal edilen sağdan sola, soldan sağa doğru akordiyon kapı şeklinde üretilen sineklik sistemleridir. Akordiyon sineklik katlanabilir özelliğe sahip olması sebebiyle kullanım alanı çok geniştir. İşlevsel olması sebebi ile dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen sineklik modelleri arasındadır.  İster kapı isterseniz de pencere için rahatlık ile kullanılabilir.

Akordiyon sineklik sisteminin kullanımından bahsedecek olursak, kaydırmalı bir işlevi bulunur. Sinekliği kaydırırken geriden toplanan tellerin akordiyon görüntüsü vermesi sebebi ile de akordiyon sineklik olarak adlandırılmaktadır. Aslına bakılır ise piyasa da pileli sineklik, plise, akordiyon ve sürgülü sineklik diye bahsedilenlerin hepsi aynı çeşit sinekliklerdir.

Bu tür sineklik modelinde kaydırılabilir özellik sayesinde sinekliği isterseniz pencerenin ortasında durdurabilir pencereyi yarım biçimde açabilir, isterseniz küçük bir aralık şeklinde açabilir isterseniz tamamını açabilirsiniz. Akordiyon sineklik, her eve uyum sağlayacak mantıklı sineklik tercihleri arasına girmektedir, üstelik ergonomiktir pencere veya kapıda hatta özellikle kapılarda kullanılmasında yer kaplamaması içeri veya dışarı şeklinde açılmıyor olması sebebi ile çok kullanışlıdır. Akordiyon sinekliğin kullanım alanından bahsedecek olursak, tüm pencereler ve kapılar da, açılabilir cam balkonlar, dışarıya açılabilen cam kapıları kolaylıkla uygulanabilir.  Eğer evinizde dar bir pencereye veya kapıya yaptırmak istiyorsanız da akordiyon sineklik oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Bu sineklik türü özellikle, dışarıya açılabilen cam kapılarında oldukça sık kullanılır. Bunun sebebi ise kaydırmalı bir sistemi bulunması ile oldukça şık ve estetik bir görünümünün olmasıdır.  Sineklik modellerinde sineklik teli için kullanılan malzeme de çok önemlidir. Bunun sebebi ise insan eliyle deforme olmayacak kullanım ömrü uzun sineklik seçeneklerini kişilerin daha fazla tercih etmek istemesinden kaynaklanmaktadır. Evinizde kedi veya köpek besliyorsanız da tercih edeceğiniz sineklik türünün telinin oldukça güçlü olması gerekmektedir. Bundan kaynaklı çeşitli kazaların meydana gelmemesi için akordiyon sineklik oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Akordiyon sineklik modelinde kullanılan teller tamamen çelikten oluşmaktadır. Bu da insan eli veyahut hayvanların darbesi ile kırılıp deforme olmayacak bir tel modelidir. Tabi ki kaliteli ve güzel bir işçilik ile uygulanması şarttır.

Bu yüzden hem sağlam hem de kullanışlıdır. Akordiyon sineklik modelinin nasıl temizlendiğinden bahsedecek olursak, bu modelin temizliği zor gibi görünse de aslında pratiktir. Kaydırabilir özelliği sayesinde üstüne bir miktar asit veyahut karbonat döküp bekleterek kendiliğinden kalıntıların dökülmesini bekleyebilirsiniz. Döküldükten sonra ise köprü kısmını silerek çok pratik bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Sineklik akordiyon sineklik modellerini hemen inceleyebilirsiniz. Sağ tarafta en çok satan, tercih edilen çeşitlerimizi görebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İlginizi çekecek başka bir yazı

Esenler sineklik

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı