Adana Sineklik

Adana Sineklik

Adana Sineklik

İnsan sağlığını tehdit eden her türlü haşere ve sivrisinekten kurtulmak için kullanılan sineklikler, özellikle yaz aylarında temel ihtiyaçlardan biri şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ev pencereleri ve balkonlar sineklikler için ilk akla gelen kullanım alanları olmakla birlikte ev ve balkon kapıları, havalandırma boşlukları için de sineklikler kullanılmaktadır.

Sineklik Çeşitleri Nelerdir?

Sineklik sistemleri, sinek ve haşerelerin evlere girme potansiyelinin olduğu alanlarda plastik, demir, alüminyum, ahşap doğrama ayırt etmeksizin uygulanabilen sistemlere verilen isimdir. Çeşitlerini ise standart, sürgülü, menteşeli, mıknatıslı, stor, pliseli ve fermuarlı sineklik olmak üzere sıralamak mümkündür.

  • Standart sineklik: Takılıp çıkartılabilen, bir çerçeve etrafına gerilen ağdan oluşan sinekliklerdir.
  • Sürgülü sineklik: Raylı, sürmeli veya kaydırmalı sineklik şeklinde de piyasada bilinen bir sineklik türüdür.
  • Menteşeli sineklik: Mevcut çerçeve üzerine menteşelerle monte edilen bir sineklik türüdür.
  • Mıknatıslı sineklik: Ortasında bir mıknatıs ve yanlarında bant bulunan sineklik türüdür,
  • Stor sineklik: Menteşeli sinekliklerin takılamadığı durumlarda kullanılan bir sineklik türüdür. Örneğin, panjurunuz varsa menteşeli sineklik takamazsınız ve stor sineklik sizin için doğrudan tercih sebebi haline gelir. Dikey ve yatay stor sineklik biçiminde türleri mevcuttur.
  • Pliseli sineklik: Katlanarak dikilen tül malzemeden oluşan bu sineklik türü daha çok ev ve mekanlarda estetik arayanların tercih ettiği bir üründür. Sürgülü yapıya sahiptir, kolayca açılıp kapanabilmektedir.
  • Zip perde (fermuarlı perde): Yağmur ve rüzgara dayanıklı bir kumaştan yapılmıştır.

Adana Sineklik Fiyatları

Sineklik tercihlerinde en önemli nokta, sistemin uygulanacağı alanın doğru saptanmasıdır. Yani dış mekandan demonte halde yapılması gereken bir sineklik yerine menteşeli sineklik tercih edildiğinde istenilen koruma sağlanamayabilir. Ayrıca kaplanacak boşluğun en ve boy oranı da bu noktada ön plana çıkmaktadır. En ve boy oranı arttıkça kaplamada kullanılacak malzeme oranı da artacağından fiyatlarda yükselme yaşanmaktadır.

Merkez ilçeler:

Çukurova
Sarıçam
Seyhan
Yüreğir
Diğer ilçeler:

Aladağ
Ceyhan
Feke
İmamoğlu
Karaisalı
Karataş
Kozan?
Pozantı?
Saimbeyli
Tufanbeyli?
Yumurtalık?

İlginizi çekecek başka bir yazı

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır

250 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz En Geç 5 Günde Teslim
Kredi Kartlarına Alışveriş İmkanı